Kes ma olen?

romet_vaino

Minu süda on algusest peale kuulunud loodusmaastikele. Juba lapsena tundus see minu jaoks kõige loomulikum ja põnevam keskkond, kus viibida. Miskipärast viisid tööalased valikud mind samm-sammult sellest aina kaugemale. Keskkonnakorraldust õppinuna alustasin Keskkonnainspektsioonis, jätkasin jäätmekäitluses kuni ühel hetkel leidsin end hoopis müügi valdkonnast. Kuigi sel perioodil omandatud oskused on hilisemas elus korduvalt ja suurelt kasuks tulnud, pani toonane väljund mind ennast tundma kui kuivale jäetud kala. Midagi oli puudu.

Sisemine rahulolematus kasvas ühel hetkel piisavalt suureks, et midagi muutma hakata. Kõigepealt alustasin 2016. aasta alguses Metalooduse blogiga. See oli jõuline pööre tagasi looduse poole. Hakkasin üle aastate taas leidma rohkem aega looduses seiklemiseks. Tekkinud mõtted panin aga blogisse kirja. Peagi äratasin varjusurmast oma põhi- ja keskkooliaegse hobi – fotograafia. Minu tekstis hakkasid saama visuaalseid täiendusi ja tundsin, kuidas inimeste huvi minu tegemiste vastu samm-sammult kasvas. Mu pähe hakkasid tekkima sellised kummalised mõtted nagu “mis oleks kui leiaksin võimaluse tegeledagi just nende asjadega, mis mulle päriselt meeldivad?”.

2017. aasta juunis saan teada, et tööandja on sunnitud mind koondama. Juba teate kättesaamise hetkel hajus mu mõte kuskile kidurate rabamändide vahele. Tundsin, et just nüüd on aeg teha oma asja. Mõni nädal hiljem tegin oma esimese matka. Ja siis järgmise. Ja siis veel ühe. Kuni mõistsin, et traditsioonilise töö otsingud tuleb jätta kõrvale. See oli minu jaoks esimene kord, kus ma südamest tundsin, et teen õiget asja. Inimeste tagasiside oli positiivne ja tunnustav. Esimest korda tundsin, et teen midagi päriselt vajalikku ja seejuures on mul selleks antud mingisugune anne.

Vahepealsed aastad on müüdunud just sedasama annet lihvides. Olen seigelnud kodumaa rabades ja metsades nii eestlaste kui välismaalastega. Väikeste gruppide kui suurde seltskondadega. Sellest inspireerituna olen hetkel kirjutamas raamatut rabamaastikest, eneseotsingutest ja inimeseks olemisest. Kirjutamine ja fotograafia on äkitselt kasvamas millekski suuremaks. Tunnen, suurt tahet kasutada just neid väljendusviise senisest rohkem.

Seega plaanin järgnevatel aastatel tasakaalustada matkajuhi rolli vabakutselise kirjutaja ja fotograafi rolliga. Millest kirjutan ja mida pildistan? Usun, et küllastunud maailmas peab inimene väga hästi ära tabama selle, mis teda südamest kõnetab. Nagu eelnevast jutustki välja koorub, on minu jaoks see loodus. Soovin oma sisuloomega aidata ettevõtteid ja väljaandeid, mis seostuvad metsikute maastike, vabaaja tegevuste, loodustoodete ja keskkonnateadlikkusega. Lisaks sõnaseadmisoskusele ja üldteadmistele SEO-st on minu kasutada täiskaadriline peegelkaamera Nikon D850, mille saan koos lisavarustusega kaasa võtta isegi vee alla.

Mõned valdkonnad, milles on minust sisuloomisel kasu: sukeldumine, matkamine (SUP-matkad, räätsamatkad, süstamatkad, kanuumatkad jms.), surfamine, jaht, kalapüük, turism (majutusasutused ja seotud teenused), loodustooted (teed, väetoidud jms), eneseareng (läbi looduse vaadates – kuidas looduses aega maha võtta ja produktiivsemaks saada).

 

Koostöö mõtete korral võta minuga ühendust: romet.vaino@gmail.com

 

Romet Vaino